Cennik

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad realizacją inwestycji opartej na tradycyjnej góralskiej formule oraz wykonanej z naturalnego budulca świerkowego, to zachęcamy do zapoznania się z kluczowymi informacjami. Na tej podstronie podajemy, jaka jest cena domu z bali.

Koszt inwestycji

Aby przygotować się na ten wydatek i zamieszkać w domu z drewna zbudowanym przez górali, warto najpierw przeanalizować wszystkie kwestie związane z cenami surowców oraz tak zwanej robocizny, czyli prac ciesielskich. Na pewno trzeba mieć na uwadze fakt, że podobnie, jak w tradycyjnym budownictwie, niezbędne będzie uzyskanie zezwolenia na budowę i odpowiednie przygotowanie terenu. Konstrukcję należy posadowić na fundamentach – wylewce betonowej opartej na ławach, która musi ustabilizować się i wyschnąć. Surowiec zaś zostanie zamówiony w ilości wyliczonej w projekcie – z tartaku, w którym uprzednio zostanie poddany zaimpregnowaniu (czyli zabezpieczeniu przed gniciem oraz atakami owadów). Szkieletowe ścianki wewnętrzne i ich wykończenie to kolejny koszt do dodania na listę.

Czy to się opłaca?

Dom z bali, z drewna świerkowego to koszt, któremu można sprostać. Cena jednak będzie miała zdecydowanie mniejsze znaczenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę korzyści płynące z mieszkania w obiekcie zbudowanym z tradycyjnego surowca – bali i płazów łączonych techniką mszenia lub na obce pióro. Dom z drewna wyróżnia się znakomitą izolacyjnością cieplną, co sprawia, że w gorące letnie dni wewnątrz panuje przyjemna, niższa niż na zewnątrz temperatura, a zimą jest ciepło. Nieoceniona są również wilgotność i jakość powietrza na odpowiednim poziomie, charakterystyczne dla domu z bali, z drewna świerkowego.

Nie warto oszczędzać

Za to na pewno warto skorzystać z usług firmy znającej się na budownictwie i pracach ciesielskich, która rzetelnie określi ostateczną cenę. Koszt domu z bali po sfinalizowaniu inwestycji nie powinien więc zaskoczyć właściciela na końcu. Ważne jest, aby budowę realizował zespół ciesielski wprawiony w tego typu konstrukcjach, posiadający niezbędną wiedzę. W przeciwnym wypadku może pojawić się konieczność wprowadzenia poprawek, co podniesie koszt i narazi Państwa na niepotrzebny stres.

Wybierz profesjonalną firmę

I już dziś skontaktuj się z nami w sprawie kosztu inwestycji. Od wielu lat budujemy z drewna. Cena, jaką oferujemy jest konkurencyjna i z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Dochowujemy terminów, fachowo doradzamy, a przede wszystkim – jesteśmy prawdziwymi góralami, którzy tradycję budowy tego typu obiektów mają we krwi. Zapraszamy!

WATRA DEVELOPMENT

e-mail: biuro@watradevelopment.com
575 887 900601 381 922

Brzeźnik 74B,
59-700 Bolesławiec,
woj. dolnośląskie
NIP: 6121870743